Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak efektywne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają krytyczne stanowienie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ dopiero na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy zajmują odpowiednie objawy, tylko potrafiące być wynikiem np. grypy lub innej choroby, nie będącej nic zgodnego z niebezpiecznym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące kiedy oraz ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne miejsce ma pracowanie jak najwyższej miary testów, również tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dołączona jest jednocześnie instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na granice wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zakresie skuteczności działania testów prezentuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na zbycie to swoiste i najefektywniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zamierzały dostęp z chorymi lub nosicielami na kluczowe znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na wszelkim świecie, w współczesnym też w Polsce. Wyniki testów są na końcu łatwo dostępne, by móc zastosować postępowanie cierpiące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments