Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku dużo spośród nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do prac fizycznej. Nie nazywając już nawet o stałym spacerze na zdrowym powietrzu… Co więcej, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie właśnie do dbania o formę fizyczną, lecz zarówno do wyglądu naszej skóry. Na wesele wiosna jest znakomitym czasem na ostatnie, aby powrócić do kondycji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że stanowić różny przebieg. Wiele zależy tutaj także od typu problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby posiadającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto również przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewielu innych zabiegów, skoro ich służenie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najskuteczniejszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo toż zdrowy gatunek a czy ważna je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli właśnie nie jest innych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najpopularniejszych środków w współczesnym stopniu uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrobienia stosuje się innego typu kwasy, które, w relacje od charakteru i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą mieć gorsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie tylko na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń bierze się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zakończyć nawet w wypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma sprawdza się także w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak a w terapiach, których priorytetem jest pełna poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego standardu idą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na niskim włożeniu w piłkę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ostatecznych cech jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedzinie ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To rzeczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z tematem wysuszonej i zmęczonej roli w stronach dłoni, doskonałym lekarstwem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są stosowane w momencie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments