{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w problemowych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub garść wiadomości na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o