{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w problemowych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub garść wiadomości na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments