Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze względu na indywidualne piękne ubarwienie, dosyć często przeznaczane są do uprawie w swoich zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które przeznaczamy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do jedzenia prawidłowej kondycji i zdrowia.

Niezmiernie znaczącym jest, aby zapewnić im jak najodpowiedniejsze warunki do wzrostu – dzięki temu będziemy potrafili napawać się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom idealne warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia wzmacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości jest prawdziwsza, akwarium powinno posiadać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do większości ryb labiryntowych, a zatem oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta wówczas dodatkowo inną zaletę – chroni ryby przed za wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto ustawić na kilka roślin, które będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe czynniki podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Da nam toż silne warunki do praktyce tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej doskonałej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments