agencja pracy

Agencja pracy Człopa zadzwoń 578 503 403

Prasóweczki

Ludzie z Ukrainy zajmują doskonałe miejsce spośród wszystkich gości, które planują podejmować rolę w Polsce. Z jakimś rokiem ich ilość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej trzymano w rolnictwie, jednak z latami przybywa ich ilość we wszystkich obszarach rynkowych, poprzez toż wyjątkowo dużo pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i rozwijać w Polsce, pragnie mieć albo ważne danie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to potem on zapewne ją dopuścić na bazie rodzaju wizy №05 (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w układu jednego roku. Uproszczenie polega na ostatnim, że właściciel nie powinien podchodzić do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo mają być zaznaczone paszportowe dane pracownika, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turystę
W relacje od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może wyrobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w czasu roku – oświadczenie
Można wrzucić w powiatowym Urzędzie Pracy czy poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wniosek będzie dostrzeżony w układu tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi tekstami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby zakładającej działalność finansową bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w czasu roku – pozwolenie na pracę typu A
Efekt trzeba złożyć w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego tekstu trwa dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dalej?
Po otrzymaniu oświadczenia lub dania w tytule pracodawca jest wręczyć jego do pracownika, by ten mógł otworzyć wizę na bazie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i przyszedł na stanowisko wykonywania czynności – przed przystąpieniem pracy trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub umowa o pracy). Powiatowy Urząd Pracy korzysta żyć ogłoszony o rozpoczęciu książce w dniu jej zaczęcia. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Jak w przypadku naszych pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w układu jednego tygodnia. Też o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek jest działać dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments